Wykonujemy tynki gipsowe oraz wylewki maszynowe w miastach: Piotrków Tryb, Łódź, Bełchatów, Opoczno, Aleksandrów Łódzki, Radomsko, Tomaszów Maz, Pabianice, Tuszyn...

TYNKI MASZYNOWE TO NASZA SPECJALNOŚĆ...

silomat - podajnik tynku do agregatu tynkarskiego

Profesją naszej firmy jest wykonywanie tynków maszynowych za pomocą agregatu tynkarskiego. Realizujemy usługi na terenie woj. łódzkiego - głównie Łódź, Piotrków Trybunalski, Bełchatów, Opoczno, Radomsko, Tomaszów Maz oraz w pozostałych miastach. Ze względu na swoje właściwości tynki te doskonale sprawdzają się w realizacjach budownictwa mieszkaniowego i obiektach usługowych. Dobrze wykonane tynki cieszą użytkowników pomieszczeń przez długi czas, pod względem wizualnym oraz praktycznym.

Charakterystyka tynków maszynowych

TYNKI GIPSOWE

TYNKI CEMENTOWO-WAPIENNE

Tynki gipsowe mają wiele zalet. O ich stosowaniu nie trzeba długo przekonywać, ponieważ dzięki zastosowaniu tynków maszynowo-gipsowych można w łatwy sposób uzyskać gładkie, równe i estetycznie wykończone powierzchnie. Tynki gipsowe wykonuje się techniką jednowarstwową uzyskując od razu ostatecznie wykończone powierzchnie, pozwala nam to zaoszczędzić czas i pieniądze. Tynki te stanowią doskonałe podłoże pod wszelkie powłoki malarskie, tapety czy też płytki ceramiczne, są szybkie w wysychaniu, odporne na ścieranie i nie odpryskują np. podczas wbijania gwoździ. Poprzez swoją dobrą izolacyjność termiczną tynk gipsowy ma wpływ na oszczędzanie energii cieplnej. Warto również wspomnieć o tym, że dzięki temu, iż w swoim składzie mają związaną wodę, stanowią doskonały materiał ognioochronny, co istotne jest w przypadku ewentualnego pożaru. Polega to na tym, iż pod wpływem tak wysokiej temperatury uwalniana jest woda w postaci pary wodnej, która spowalnia proces nagrzewania się otynkowanych ścian. Tynki gipsowe są przyjazne dla człowieka, posiadają takie samo ph co skóra ludzka, dzięki czemu nie podrażniają skóry i nie powodują alergii. Najważniejszą cechą tynków gipsowych jest fakt, iż tynki te pochłaniają nadmiar wilgoci z pomieszczenia , gdy jest jej za dużo i oddają ją z powrotem do otoczenia, gdy jej poziom się unormuje, co pozwala stosować tynki gipsowe nie tylko w pomieszczeniach o zwykłej wilgotności powietrza, ale i w pomieszczeniach o wyższej wilgotności takich jak kuchnie czy łazienki. Nie każdy wie, że takie tynki można również fakturować. Po ułożeniu, zamiast wyrównywać powierzchnię, modeluje się ją różnymi narzędziami zależnie od planowanego efektu ostatecznego.

Tynki cementowo-wapienne ze względu na swą uniwersalność stosuje się zarówno w wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o stale podwyższonej wilgotności (np. baseny, łazienki, pralnie, suszarnie) a także w pomieszczeniach narażonych na wszelkie urazy mechaniczne ( garaże, warsztaty, piwnice). Tynki te wykonywane są obecnie głównie, jako podkłady pod warstwy wykańczające np. z gładzi gipsowej lub okładziny z płytek ceramicznych. Tynki cementowo-wapienne wykonuje się, jako dwu- lub trójwarstwowe, przy czym pierwsza warstwa obrzutki pełni rolę warstwy kontaktowej, poprawiającej przyczepność. Następna warstwa narzutu o grubości 1 - 1,5 cm umożliwia wyrównanie podłoża i stanowi podkład pod gładź wykańczającą lub okładzinę. Tynk cementowo-wapienny przyczynia się do wprowadzenia znacznej ilości wilgoci do pomieszczeń, co powoduje konieczność zapewnienia intensywnej wentylacji do czasu całkowitego jego wyschnięcia. Gruba warstwa wyprawy tynkarskiej pozwala na zakrycie prowadzonych po ścianie przewodów instalacji elektrycznej, co z kolei eliminuje konieczność wykonywania bruzd pod te przewody. Ściana pod tynk cementowo-wapienny musi być przede wszystkim nośna, a więc bardzo stabilna. Nie może zawierać brudu, ani żadnych cząsteczek, które mogłyby w późniejszym czasie osłabić wybudowaną konstrukcję.